Wynagrodzenia specjalistów i menedżerów wciąż na wysokim poziomie

2013-03-13 11:11:56 (ost. akt: 2013-03-13 11:11:56)

Wynagrodzenia specjalistów i menedżerów w Polsce, mimo że nieznacznie spadły, to wciąż są na wysokim poziomie. Z opublikowanego przez firmę Antal International raportu wynika, że najwyższe wynagrodzenia osiąga kadra zarządzająca.

Wynagrodzenia specjalistów i menedżerów wciąż na wysokim poziomie

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Średnie zarobki w tej grupie wynoszą 18 tysięcy 130 złotych brutto. Średnia pensja menedżera wynosi natomiast 11 tysięcy 530 złotych brutto. Specjalista zarabia średnio 7 tysięcy 110 złotych brutto.

Łukasz Kośnik-partner w firmie Antal International mówi IAR, że między innymi z powodu nasycenia rynku prawnikami, ich wynagrodzenia obniżyły się aż o 20 procent. Mimo to jednak prawnicy zarabiają wciąż bardzo dobrze.
Obniżyły się też trochę wynagrodzenia dla branży IT, jednak, jak podkreśla Łukasz Kośnik, te wynagrodzenia rosły bardzo dynamicznie w ciągu ostatnich trzech lat i nie mogą rosnąć w nieskończoność.

Według Łukasza Kośnika ciekawe jest to, że rosną wynagrodzenia w branży budowlanej, w której jest kryzys. Mimo jednak, że projektów jest mniej, to wymagają one bardzo wysokich kwalifikacji - zwraca uwagę rozmówca IAR. Dodaje, że w ujęciu sektorowym najwyższą średnią wynagrodzeń odnotowano w branży opieka zdrowotna i farmacja. Wyniosła ona 12 tysięcy 170 złotych brutto miesięcznie.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Elżbeta Łukowska/nyg

Tagi: praca

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB