Postanowienia noworoczne: kurs na... kurs!

2015-01-14 15:45:01 (ost. akt: 2015-01-16 10:27:21)
Kurs czy szkolenie mogą rozwinąć nasze zainteresowania, a nawet przekuć je w zawód - np. fotografa.

Kurs czy szkolenie mogą rozwinąć nasze zainteresowania, a nawet przekuć je w zawód - np. fotografa.

Autor zdjęcia: Fotolia.com

Dobrym postanowieniem noworocznym, które przyda się nie tylko na najbliższy rok, ale na dalsze życie, jest zapisanie się do szkoły, na kurs lub szkolenie. Czas poświęcony na podnoszenie kwalifikacji nigdy nie będzie czasem zmarnowanym, a nowe umiejętności mogą przydać się w kształtowaniu dalszej drogi zawodowej.

Nawet jeśli w ciągu roku nie uda nam się skończyć studiów czy szkolenia, już samo zapisanie się i rozpoczęcie nauki jest dobrą motywacją i najczęściej gwarantuje, że noworoczne postanowienie nie pozostanie niespełnione. O dodatkowym kursie czy szkoleniu powinny pomyśleć przede wszystkim te osoby, których wykształcenie nie jest wystarczające do zdobycia satysfakcjonującej pracy. Podwyższenie kwalifikacji zawodowych przyda się też osobom, które mają poczucie, że źle wybrały swoją drogę życiową i chcą coś zmienić, póki są jeszcze młode i mają wiele możliwości.

Wybieraj przyszłościowe kierunki

Jeśli szukamy szkolenia czy szkoły policealnej po to, aby zwiększyć swoje możliwości na rynku pracy, warto szukać takich kierunków, które faktycznie są przyszłościowe i już dziś wiadomo, że za kilka lat na takich specjalistów będzie zapotrzebowanie. Obecnie najpopularniejsze są kierunki związane z informatyką i grafiką komputerową, jednak zważywszy na liczbę zainteresowanych tymi dziedzinami, można przypuszczać, że niedługo rynek pracy w tych specjalnościach się przesyci. Natomiast zawsze dobrym i sprawdzonym pomysłem jest wyrobienie sobie dodatkowych kwalifikacji jako spawacz, murarz, elektronik itp. Z zaświadczeniami i certyfikatami w ręku zawsze będziemy lepiej widziani przez potencjalnego pracodawcę. Co więcej, są to umiejętności, które można wykorzystać także w pracy za granicą. Tam zarobki dla przedstawicieli takich zawodów są kilkakrotnie wyższe niż w Polsce.

A może kurs nurkowania?
Fot. Fotolia.com
A może kurs nurkowania?


Podszlifuj swoje hobby

Zapisać się na kurs mogą nie tylko osoby, które chcą zwiększyć swoje możliwości na rynku pracy. Dostępne jest też wiele szkoleń i kursów przeznaczonych dla pasjonatów różnego rodzaju aktywności. Dzięki temu kompletni amatorzy mogą stopniowo zwiększać swoje umiejętności i stać się niemal profesjonalistami. Dobrym przykładem są tu kursy fotograficzne, modelarskie czy różnego rodzaju szkółki sportowe, z których usług chętnie korzystają zarówno dzieci, jak i dorośli. Kurs nurkowania czy żeglarstwa to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu oraz zdobycie umiejętności, które będą przydatne już do końca życia.
abc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB