Jedni szukają skupienia, inni motywacji, a jeszcze inni po prostu potrzebują być wśród ludzi. Coworking daje wolnym strzelcom swobodę, a jednocześnie pozwala oddzielić pracę od domu. Bo ta ma też swoje minusy — brak kontaktu z ludźmi, mniejsza mobilizacja do pracy i zatarcie granicy między życiem zawodowym i prywatnym.
Jeszcze kilka lat temu praca w domu cieszyła się ogromną popularnością wśród przedstawicieli wolnych zawodów. Szybko jednak okazało się, że to rozwiązanie nie jest bez wad. Wolni strzelcy zaczęli szukać rozwiązania pośredniego i tak przywędrowała do Polski moda na wspólną pracę, czyli coworking. Biuro coworkerów powinno być urządzone tak, by wszystkim dobrze się w nim pracowało. Ważny jest rodzaj i układ pomieszczeń, wyposażenie oraz ergonomia. Powinny być to miejsca przystosowane do wygodnej pracy i kreatywnego myślenia
Wspólna praca kilku lub kilkunastu freelancerów przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim koszty wynajęcia lokalu są dużo niższe, bo dzieli się je pomiędzy wszystkie przychodzące do niego osoby. Mają one zapewnione wygodne miejsce do pracy, możliwość korzystania z biurowych sprzętów i miejsce do spotkań z klientami czy zleceniodawcami.
Do biura można przyjść o każdej porze. Jeśli komuś najlepsze pomysły przychodzą do głowy w nocy i wtedy najlepiej mu się pracuje, nic nie stoi na przeszkodzie. Biura coworkerów otwarte są 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Dają możliwość twórczej i efektywnej pracy wśród ludzi o podobnym podejściu do życia. Są też idealne dla osób, które chcą rozkręcić własny biznes, a na początku nie stać ich na wynajęcie i urządzenie samodzielnego biura.
Często w jednym pomieszczeniu pracują specjaliści z kompletnie różnych branż. Dominują webmasterzy, programiści, osoby zajmujące się reklamą i marketingiem internetowym — czyli ci, dla których podstawowym narzędziem pracy jest podłączony do sieci laptop. Nie brakuje też dziennikarzy, analityków, doradców, grafików czy fotografów. Często są to przedstawiciele profesji niszowych, a przez to bardzo ciekawych. Przebywając ze sobą codziennie, mogą się od siebie sporo nauczyć. Choć każdy pracuje nad własnym projektem, w razie potrzeby może liczyć na wsparcie, ciekawe pomysły czy choćby towarzystwo podczas przerwy na kawę.
abc
Zalety coworkingu:
— niskie koszty za wynajem, brak kosztów urządzenia własnego biura,
— bezpłatne korzystanie z nowoczesnego sprzętu biurowego,
— możliwość skupienia na pracy,
— możliwość współpracy z innymi użytkownikami biura,
— oddzielenie strefy pracy od domu,
— kontakt z ludźmi,
— niezależnosć.
abc
Komentarze (0)
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez