Jeśli firma planuje duży projekt, wymagający kooperacji wielu osób, warto podjąć działania mające na celu ich integrację. Imprezy integracyjne są doskonałym sposobem na motywację podwładnych. Pozwalają na wzmocnienie więzi między szefem i zespołem oraz pomiędzy pracownikami.
Firmy nie powinny zapominać, że ich największy potencjał tkwi właśnie w ludziach. To właśnie od dobrze wykształconych, zmotywowanych i lojalnych pracowników zależą zyski firmy, a co za tym idzie jej ugruntowana pozycja na rynku. Warto pamiętać aby zadbać o zatrzymanie najlepszych ludzi. Skutecznym narzędziem motywacyjnym jest dobrze zorganizowane wydarzenie o charakterze integracyjnym. Imprezy mające na celu budowanie zespołu, czyli tzw. teambuilding opierają się głównie na zadaniach zespołowych i współpracy w grupie. Taki wyjazd pomoże zmotywować uczestników do wydajniejszej pracy w przyszłości, poprawi wizerunek firmy jak również wzmocni relacje biznesowe.
Coraz więcej firm wykracza poza standardowe pomysły na zapewnienie pracownikom rozrywki poza godzinami pracy. Sposobem na umocnienie relacji wewnątrz firmy są ciekawe wyjazdy na wycieczki krajowe i zagraniczne, bogate w mnóstwo przygód, które na długo pozostają w pamięci ich uczestników. Taka forma spędzenia czasu pozwala też na poznanie cech charakteru pracownika, których nie da się poznać szczegółowo podczas codziennych służbowych obowiązków.
Ekstremalny wyjazd integracyjny dostarcza emocji i niezapomnianych wrażeń. Entuzjastom wycieczek górskich proponowane są wyjazdy narciarskie, a osobom bardziej wymagającym zalecane są sporty ekstremalne w niecodziennych miejscach. Im bardziej oryginalny pomysł, tym lepiej zapada w pamięci. Popularne są takie atrakcje, jak jazdy na quadach, wspinaczki linowe czy szkoły przetrwania gdzieś w puszczy, a także różnego rodzaju wyścigi, mecze piłkarskie czy regaty. Po takiej dawce emocji pracownicy chętniej podejmują się zadań służbowych, także tych, które wymagają współpracy większej ilości osób. Podwładni są bardziej skuteczni i zadowoleni z wykonywanej pracy, a kierownictwo zyskuje zgraną ekipę.
Podobną rolę spełniają na przykład szkolenia outdoorowe, które pomagają w osiągnięciu takich celów jak integracja grupy, budowanie lojalności wobec firmy, identyfikacja ról w zespole, nauka przez doświadczenie, pokonanie własnych słabości czy też efektywne rozwiązywanie problemów. Może być to np. kulig, ognisko, gry komunikacyjne, rajdy. Szkolenia indoor to na przykład warsztaty kulinarne, fotograficzne, wieczory przy slajdach. Wspólne spędzanie czasu podczas zajęć nie związanych z branżą to też okazja do zdystansowania się i zdobycia nowych umiejętności.
kraw
Komentarze (0)
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez