Co denerwuje nas w pracy?

2016-11-10 15:42:46 (ost. akt: 2016-11-14 12:56:36)
Co denerwuje nas w pracy?

Zdjęcie jest tylko ilustrajcą do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Dobre relacje między współpracownikami mają istotne znaczenie dla naszej efektywności zawodowej. Są jednak takie zachowania, które mogą zirytować innych, chociaż możemy nie być tego świadomi. Przedstawiamy kilka z nich.

Według obliczeń specjalistów, w pracy spędzamy około jedną trzecią życia. Dobre relacje wśród współpracowników są bardzo istotne, szczególnie w środowisku stresogennym, do którego należy miejsce pracy. Codziennie spotykamy się z osobami o różnym temperamencie, osobowościach, ambicjach czy celach. Różnice te można zauważyć szczególnie w dużych korporacjach lub w otwartych przestrzeniach biurowych, w których pracują setki osób. Żeby machina odpowiednio funkcjonowała, trzeba się dostosować.

Chyba nic tak nie irytuje jak głośne rozmowy kolegów w biurze. Oczywiście, każdy z nas musi czasem z kimś się skonsultować, zadzwonić, żeby omówić projekt. Jednak ważne, by robić to w taki sposób, aby nie przeszkadzać innym w wykonywaniu obowiązków. Głośne rozmowy, krzyki czy śmiechy nie pozwalają się skupić za zadaniach. Jeśli ktoś nam zwróci uwagę, lepiej przeprośmy, zamiast się obrażać.

Jeszcze gorsze są plotki, które negatywnie wpływają na nasz wizerunek. Gdy współpracownicy zorientują się, że obgadujemy swoich znajomych lub, co gorsza, kolegów z pracy, przestaną nam ufać i staniemy się mało wiarygodni. – Plotkowanie najbardziej mnie denerwuje – mówi Kinga, pracownica korporacji. – Szczególnie, gdy na przerwie chcę odpocząć, a niektóre koleżanki cały czas obgadują inne. Aż głowa boli od ich gadania. W takich momentach zastanawiam się, jakie nieprawdziwe informacje wymyślają na mój temat – dodaje.

Na pewno źle zostanie odebrane częste zerkanie na telefon, szczególnie podczas służbowych zebrań. Przewijanie ekranu smartfona, sprawdzanie co chwilę godziny, przeglądanie portalu społecznościowego lub pisanie wiadomości może zdenerwować przełożonego i resztę pracowników firmy. Takie zachowanie świadczy o braku szacunku do tych, którzy akurat się wypowiadają, to także sygnał, że się po prostu nudzimy.

W miejscu pracy łatwo nawiązać przyjaźnie, jednak nie powinniśmy do niego przenosić życia osobistego. Głośne żalenie się na partnera lub opowiadanie o problemach z nastoletnim dzieckiem może irytować niektórych pracowników i zepsuć atmosferę. Przesadne chwalenie się również może zostać negatywnie odebrane. W takim przypadku należy także zachować umiar.

– Niektórzy pracownicy przechwalają się, że są tak samo dobrzy lub lepsi w wykonywaniu obowiązków zawodowych od swoich przełożonych – twierdzi Rafał, pracownik firmy tapicerskiej. – Co gorsze, nie udowadniają tego, kończy się na ich przechwałkach. Nie lubię takich typów ludzi – komentuje.

Notoryczne spóźnianie się to kolejne zachowanie, które może denerwować współpracowników. Szczególnie, gdy wspólnie w grupie wykonujemy jakiś projekt, a koledzy muszą na nas czekać. Świadczy to o braku szacunku do nich. Jest to znak dla szefa, że jesteśmy nieodpowiedzialni. Podobne wrażenie pracownicy odniosą, gdy we wspólnej kuchni zostawimy bałagan, a na naszym biurku ciągle panuje chaos. Pracodawca może pomyśleć, że w przypadku powierzonych zadań postąpimy podobnie.

mos

A co Was denerwuje w pracy? Napiszcie nam w komentarzach!

Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. erdoan #2113130 | 89.70.*.* 15 lis 2016 15:46

    Mnie denerwowąło to że jej nie miałem i to byle jakiej... teraz zatrudniłem się na chwilę w media expert i szukam dalej. Nie jest źle. ludzie i kasa dają przetrwać.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)