Wyjazd do pracy za granicę jest trudną decyzją. Niełatwe jest też zdecydowanie o powrocie do kraju. Tym trudniejsze, im dłużej przebywamy na zagranicznym rynku pracy.
• Założenie firmy nie jest obecnie czymś skomplikowanym — można za pomocą jednego zintegrowanego wniosku zgłosić podjęcie działalności gospodarczej.
• Trzeba też załatwić formalności w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i urzędzie skarbowym. Jeśli jest to pierwsza w życiu działalność gospodarcza, można przez dwa lata skorzystać z ponad dwukrotnie niższych składek na ubezpieczenie społeczne.
• Jednak nie każdy, kto wraca do kraju, myśli o założeniu własnej firmy. Wiele osób chce po prostu znaleźć dobrze płatną pracę, by osiedlić się w rodzimym kraju na stałe. Rynek pracy i spore bezrobocie nie sprzyjają jednak osobom szukającym intratnego zatrudnienia. Osoby, które przez wiele lat przebywały za granicą, mają jeden spory atut — doskonale znają język kraju, w którym do tej pory mieszkali. I właśnie tę umiejętność warto jak najmocniej podkreślać przygotowując dokumenty aplikacyjne. Pracodawcy dużo przychylniej patrzą na kandydatów, którzy mają doświadczenie w pracy poza granicami kraju. ab
Komentarze (1)
Dodaj komentarz Odśwież
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez
PO WOLI FRUSTRAT :( #428598 | 81.190.*.* 2 lis 2011 09:35
...MAM DOŚWIADCZENIE W PRACY ZA GRANICĄW SWOIM ZAWODZIE... I CO SŁYSZĘ OD PRZYSZŁYCH PRACODAWCÓW...PRZYKRO NAM ALE Z PANA UMIEJĘTNOŚCIAMI I DOŚWIADCZENIEM NIE JESTEŚMY W STANIE PANU NIC ZAPROPONOWAĆ...NIE MÓWIĄC JUŻ O FINANSACH...ONI SIĘ PO PROSTU BOJĄ!!!
Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! odpowiedz na ten komentarz