Pracownika według pracodawcy

2011-11-02 14:26:30 (ost. akt: 2011-11-02 14:26:51)



Pracownik, według pracodawcy, powinien być pełen motywacji, zapału i entuzjazmu. Każdy pracodawca chce mieć w zespole osoby, które 

Przez wszystkie etapy rekrutacji pracodawcy oczekują od kandydatów zrozumienia, na czym polega działalność firmy, do której aplikuje kandydat. I bardzo ważna jest wręcz "demonstracja" i zapewnienie pracodawcy, że kandydat będzie pracował z entuzjazmem i pasją.

Pracownika według pracodawcy

Autor zdjęcia: Dobrochna Bugiera



Kiedy się przegląda materiały rekrutacyjne, widać, że pracodawcy dokładają wszelkich starań, aby przekazać możliwie jasny i konkretny model pracowników, jakich chcieliby widzieć w swoim przedsiębiorstwie. 
Znajduje więc: oczekiwania względem kwalifikacji, sugerują typ kandydata, który ma największą szansę na otrzymanie zielonego światła do dalszych etapów rekrutacji. Wymieniają konkretne cechy — entuzjazm czy zdolności komunikacyjne. 

Dobry pracownik to pracownik bez pomysłów, które chcieliby wdrażać w nowym miejscu pracy. Dobrze widziani są zaś tacy, którzy chętnie wdrożą się w system pracy obowiązującego w firmie.
Są jednak pewnie cechy i umiejętności zawsze ważne dla pracodawców i trzeba je mieć na uwadze składając aplikację do wymarzonej firmy.



Motywacja i entuzjazm

Oczekiwanie pracodawców, by pracownicy w firmie byli pełni motywacji, zapału i entuzjazmu nie jest niczym nowym. Każdy pracodawca chciałby posiadać w swoim zespole osoby, które wybrały pracę właśnie w tej jedynej, wyjątkowej firmie. Rekrutujący wiedzą oczywiście, że żaden student, czy absolwent nie składa tylko jednej aplikacji do jednej firmy. Niemniej jednak pracodawcy oczekują od kandydatów wyeksplikowania dlaczego właściwie mają wybrać tego kandydata, a nie innego!
Anna Banaszkiewicz

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zgred #430632 | 77.253.*.* 3 lis 2011 21:54

    zapanowała jakaś psychoza - wszędzie gdzie jest mowa o zatrudnieniu, jest mowa o studentach lub absolwentach. A gdzie miejsce dla solidnej, doświadczonej starej kadry?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz