Nie lubisz swojej pracy? Nie jesteś sam

2016-09-21 14:59:39 (ost. akt: 2016-09-21 14:59:45)
Nie lubisz swojej pracy? Nie jesteś sam

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Ponad połowa (58%) zatrudnionych Polaków nie lubi swojej pracy. Odbija się to na wynikach finansowych firm. Niezadowoleni pracownicy nie są wydajni ani kreatywni. Czy zwolnienie to w takiej sytuacji jedyne rozwiązanie?

„Pracowników nielubiących pracy łatwo rozpoznać po rezultatach realizowanych zadań. Alarmujące bywa też zachowanie. Osoby będące typem samotnika, niebiorące udziału w życiu firmy i doprowadzające do konfliktów prawdopodobnie są mniej zmotywowane niż reszta załogi” – mówi Justyna Piesiewicz z firmy zajmującej się HR. W takiej sytuacji dobrze zacząć od rozmowy. Może się okazać, że prostymi sposobami przywrócimy zatrudnionemu chęć do działania.

Co trzecia osoba czuje, że nie rozwija się w firmie. W tym przypadku rozwiązaniem może być pakiet interesujących szkoleń lub awans. Zdarza się również, że stanowisko jest niedopasowane do pracownika. Warto wtedy, by dział HR poszukał takiego stanowiska, na którym sprawdzi się on dużo lepiej. Problemem bywa też nieadekwatne wynagrodzenie i źle dopasowany system motywacyjny.

Wiele z tych sytuacji da się rozwiązać w sposób satysfakcjonujący obie strony. Dzięki przełamaniu rutyny, w którą wpadł pracownik, firma może go zatrzymać i zaoszczędzić na rekrutacji oraz wdrażaniu nowego. Pożegnanie z przedsiębiorstwem nie jest więc koniecznością, choć dla 48% pracowników taka opcja jest kusząca i chcieliby oni zmienić miejsce zatrudnienia. Nic dziwnego, wejście w nowe środowisko to jeden z bodźców najbardziej stymulujących do działania.


infowire.pl

Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. XXX #2073645 | 88.156.*.* 26 wrz 2016 14:59

    Sraty taty której firmie opłaca wywalać kasę by zmotywować kogoś do efektywniejszej pracy ??. Ludzie żyjemy w takim państwie gdzie pracodawca ma gdzieś swojego pracownika ponieważ jest ich tylu na rynku pracy że na każdego znajdzie się zastępstwo. Nie ma ludzi niezastąpionych, jak ci się nie podoba to zmień pracę najczęstrza odpowiedź pracodawcy a później pracodawca marudzi że nie ma odpowiednich ludzi do pracy bo tacy są kosztowni. Nikt za psie pieniądze pie pójdzie do pracy gdzie będzie miał bóg wie ile obowiązków i ile godzin bo kodeks pracy a życie to dwa różne światy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)