Jak połączyć pracę z hobby? Da się!

2016-11-28 09:22:53 (ost. akt: 2016-11-28 09:52:19)
Jak połączyć pracę z hobby? Da się!

Zdjęcie jest tylko ilustrajcą do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Wielu z nas po ciężkim dniu w pracy marzy o tym, aby zająć się wyłącznie swoją pasją. Nieważne, czy jest to fotografia, rysunek czy taniec, każdy chciałby robić w życiu to, co kocha, a przy okazji na tym zarabiać. Radzimy, jak połączyć pracę z hobby.

Osoby, których praca polega na realizowaniu swoich pasji, są szczęściarzami. W pracy, której nie lubimy, nie odniesiemy sukcesów i nie będziemy odpowiednio zmotywowani, aby angażować się w życie firmy. Karierę zdecydowanie łatwiej zrobić w dziedzinie, która sprawia nam przyjemność. Jeśli swoje obowiązki zawodowe będziemy wypełniać sumiennie, w końcu szef nas doceni, ale na sukces trzeba pracować nawet latami. Dlatego warto podjąć taki wysiłek, który sprawi, że obecną pracę polubimy jeszcze bardziej.

Obecnie łatwiej zrobić karierę dzięki internetowi. Muzyk publikujący własne utwory w sieci czy krytyk filmowy, który zamieszcza recenzje na znanym portalu, ma szansę lepiej na tym zarabiać. W taki sposób łączymy życiową pasję z pracą zarobkową. Nie oszukujmy się, dużo łatwiej wykonywać takie obowiązki zawodowe, które się lubi.

Często, żeby hobby stało się naszym źródłem utrzymania, potrzeba czasu i pieniędzy, które zarobimy, niekoniecznie wykonując ten wymarzony zawód. W ten sposób dokładały do swoich pasji popularne gwiazdy, np. Sylvester Stallone pracował jako bileter w kinie, a w wolnych chwilach chodził na castingi. Z kolei Madonna pozowała nago przed studentami malarstwa, aby zdobyć pieniądze na wydanie pierwszej płyty. Ich upór sprawił, że ich marzenia się spełniły i dziś są jednymi z najczęściej rozpoznawalnych artystów.

Jednak chodzi tu nie tylko o aktorów czy muzyków. Wystarczy rozejrzeć się wśród naszych znajomych - na pewno znajdzie się choć jedna osoba, która zarabia na swojej pasji. – Moją pasją jest fotografia, od dziecka lubiłam robić zdjęcia – mówi Marta, fotograf z Olsztyna. – Oczywiście, aby założyć własną firmę musiałam pracować w innych miejscach, np. w sklepie odzieżowym. Odkładałam każdy zarobiony grosz. Na szczęście moje zaangażowanie i doskonalenie umiejętności pozwoliło mi w końcu na otwarcie własnego biznesu – wyjaśnia.

Aby połączyć pracę z hobby trzeba podjąć pewne kroki. Przykładowo, jeśli pasjonuje nas fotografia, to możemy uczęszczać na kursy lub nawet bezpłatne zajęcia z fotografowania i obróbki zdjęć. Uzyskany dyplom będzie kolejnym punktem, który będziemy mogli wpisać do naszego CV. Dodatkowo internet może ułatwić sprawę. Jeżeli lubimy fotografować, ogłośmy to na portalach społecznościowych. Dobrym posunięciem będzie również założenie własnej strony internetowej, na której co jakiś czas będziemy umieszczać własne prace, promować je. Zarobione pieniądze odkładajmy np. na zakup lepszego sprzętu lub kolejne kursy zawodowe.

Poświęcajmy swojemu hobby jak najwięcej czasu. Po pracy skupmy się na doskonaleniu naszych umiejętności w wybranej dziedzinie. Przez jakiś czas możemy nawet zatrudnić się w salonie fotografii jako wolontariusz i za darmo wykonywać powierzone zadania. Jest to dobry sposób, aby zyskać niezbędne doświadczenie. Pamiętajmy, upór i pozytywne nastawienie pomogą nam w dążeniu do celu.

mos

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB