Długie weekendy w nowym roku

2017-01-01 16:32:51 (ost. akt: 2017-01-02 08:18:42)
Pogłówkuj i zaplanuj już dziś wiosenne wędrówki po górach.

Pogłówkuj i zaplanuj już dziś wiosenne wędrówki po górach.

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Sprytne zaplanowanie urlopu sprawi, że w 2017 r. możemy wydłużyć sobie odpoczynek. Wystarczy, że między dniami ustawowo wolnymi weźmiemy dzień lub dwa urlopu i automatycznie wydłuża się nasz weekend. Podpowiadamy jak to zrobić?

W przyszłym roku pracownicy etatowi będą mogli cieszyć się 115 dniami wolnymi, czyli o jeden dzień więcej niż w mijającym. Popracujemy natomiast 250 dni.
Choć Nowy Rok wypada w niedzielę, to nie ma co się martwić, bo już na początku stycznia czeka nas przedłużony weekend. 6 stycznia, czyli święto Trzech Króli wypada w piątek, więc weekend zamiast dwóch dni, będzie trwał trzy. Niestety, po tym czasie czekają nas same dwudniowe weekendy i tak przez cały luty i marzec, aż do połowy kwietnia.

W kwietniu natomiast czeka nas dłuższy wypoczynek. Pierwszy dłuższy weekend rozpoczniemy już w Wielką Sobotę, czyli 15 kwietnia, którą wielu z nas będzie miało wolną. Świętowanie zakończymy w Poniedziałek Wielkanocny, 17 kwietnia, ale niespełna dwa tygodnie później rozpocznie się długi weekend majowy, który można wydłużyć nawet do dziewięciu dni. Wszystko dlatego, że 1 maja, czyli Święto Pracy wypada w poniedziałek. Oznacza to, że wielu z nas odpoczynek rozpocznie już w sobotę, 29 kwietnia.

Z kolei święto Konstytucji 3 Maja przypada w środę, ale aby przedłużyć odpoczynek, można wziąć trzy dni urlopu, tj. 2 maja, oraz czwartek i piątek, czyli 4 i 5 maja. W ten sposób zamiast pięciu dni wolnych, będziemy mieli aż dziewięć.

Szansa na kolejny dłuższy urlop pojawi się już w czerwcu, pod warunkiem wzięcia jednego dnia wolnego w pracy. Boże Ciało tradycyjnie wypada w czwartek, 15 czerwca, jeśli weźmiemy urlop w piątek, to weekend automatycznie wydłuża się do czterech dni.

W sierpniu w podobny sposób możemy wydłużyć odpoczynek. 15 sierpnia to dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wypada on we wtorek. Oznacza to, że biorąc wolny poniedziałek, weekend rozpoczniemy w sobotę, a zakończymy właśnie we wtorek. Jest też dobra wiadomość dla nauczycieli.
Początek roku szkolnego w 2017 r. wypada w piątek, więc w niektórych placówkach dzień ten również będzie wolny, a oficjalne rozpoczęcie nauki odbędzie się w 4 września.

Kolejny długi weekend szykuje się w listopadzie. Dzień Wszystkich Świętych wypada w środę, ale jeśli weźmiemy dwa dni urlopu, tj. poniedziałek i wtorek, to wypoczynek wydłużymy do pięciu dni. Jednak za sprawą dodatkowych dwóch dni urlopu relaksować się będziemy mogli nawet dziewięć dni, czyli od 28 października do 5 listopada. Święto Niepodległości przypada w sobotę, dlatego pracodawcy będą musieli „oddać” ten dzień w innym terminie.

Korzystnie przypadnie również Boże Narodzenie. Wigilia będzie w niedzielę, dlatego będziemy mieli możliwość świętowania przez cztery dni. Ci, którzy chcą cieszyć się dłuższym relaksem, mogą wziąć trzy dni urlopu i świąteczny wypoczynek zakończyć dopiero w poniedziałek, czyli w Nowy Rok.
Mos

Komentarze (1)

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja #2148762 | 94.234.*.* 2 sty 2017 15:48

    Normalnie jakieś geniusze, ja pitole.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz