Pracuj w miejscu udomowionym

2017-10-13 14:39:47 (ost. akt: 2017-10-13 14:40:25)
Pracuj w miejscu udomowionym

Autor zdjęcia: Bonami.pl

Organizacja pracy wcale nie jest łatwa. Najlepiej o tym wiedzą bałaganiarze. I chociaż twierdzą, że nieład na biurku im nie przeszkadza, to bywa, że efekty pracy w takich warunkach są opłakane. Zacznijmy od wyposażenia.

Sprawa wcale nie jest łatwa. Dobrze zorganizowana praca z pewnością pomoże w odniesieniu sukcesu. Kluczowe jest właściwe wyposażeni i akcesoria.
- Każdy z nas ma inny sposób organizowania swojego otoczenia, w którym pracuje. Warto jednak zaopatrzyć się w podstawowe meble oraz gadżety, które uprzyjemnią nam pracę, a dodatkowo pozwolą na zaoszczędzenie czasu, który pochłania szukanie dokumentów czy… naostrzonego ołówka — podpowiada Petra, Łowczyni Stylu.

Zacznijmy od biurka. Mebel niby mało skomplikowany, a jednak...
— Polecam model Ravenscroft, dzieło Leonarda Pfeifera, projektanta wychowującego się w otoczeniu stylowych, antycznych mebli, co znajduje odzwierciedlenie w jego projektach — opowiada Petra. — Ravenscroft cechuje surowe wykonanie oraz elegancja i prostota. Biurko wpasuje się do pomieszczeń aranżowanych w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Jego ergonomiczny kształt i dopasowana wysokość pomoże w utrzymaniu właściwej postawy podczas wielogodzinnego analizowania dokumentów, tworzenia projektów czy wymyślania grafik — dodaje nasza ekspertka.

Samo biurko to jednak za mało. Potrzebne są też akcesoria — stojaki na ołówki i długopisy, organizery na dokumenty, teczki, segregatory, adresownik czy kosz na śmieci. O temperówkach, gumkach “myszkach”, zakreślaczach i notatnikach już wspomnę.

Ważną kwestią jest też oświetlenie miejsca pracy. — W kwestii oświetlenia możemy próbować zdać się na światło dzienne, jednak szybko okazuje się, że jego dodatkowe źródło jest niezbędne — zauważa Petra. — Dobór odpowiedniej lampy otwiera bogate możliwości zastosowania fantazyjnych wzorów i różnych rodzajów światła. Beton, jako materiał do produkcji akcesoriów biurowych to pomysł bardzo odważny. Tym bardziej jeśli mowa o lampie. Jest praktyczna i nieszablonowa, a przede wszystkim dostarcza wymaganą dawkę oświetlenia — dodaje Petra.

Z biegiem czasu masa drobiazgów wokół miejsca pracy może stać się kłopotliwa. A gdyby tak poukładać akcesoria na ścianie? Są specjalne tablice. Kołki w nich zastosowane da się łatwo wyciągać i przekładać, dzięki czemu z łatwością dopasujemy ich rozmieszczenie do potrzeb i kształtu przedmiotów. Tablice te zyskały już rzesze zwolenników na świecie, ułatwiając pracę w domowych gabinetach, garażach i przedpokojach. Jest ona idealna dla majsterkowiczów i wszystkich osób ceniących porządek.

Przypominamy — odpowiednio dobrane akcesoria pomogą w uporządkowaniu dokumentów czy notatek, ale również będą stanowiły istotny element dekoracyjny pomieszczenia. Warto przemyśleć aranżację domowego biura, dzięki któremu zaczniemy z uśmiechem podchodzić do aktualnych obowiązków. Kr

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB