Święto pracowników publicznych służb zatrudnienia

2016-01-25 10:42:09 (ost. akt: 2016-01-25 14:03:40)

Najbliższa środa będzie wielkim świętem osób zatrudnionych w powiatowych i wojewódzkich urzędach pracy w całej Polsce. Właśnie 27 stycznia obchodzony jest Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Święto to upamiętnia początek polskich służb zatrudnienia, który miał miejsce w 1919 roku, kiedy to Naczelnik Państwa Polskiego Józef Piłsudski podpisał dekret o organizacji urzędów pośrednictwa pracy.

Święto pracowników publicznych służb zatrudnienia

Autor zdjęcia: Przemek Getka

Warmińsko-mazurskie uroczystości odbędą się w Olsztynie. Uroczystą konferencję w filharmonii zainauguruje wykład dr. hab. Marka Sokołowskiego pt. „Konsekwencje przemian demograficznych a uwarunkowania rynku pracy. Perspektywa polska i europejska”. W trakcie konferencji za szczególne zasługi na rzecz rynku pracy nagrodzeni zostaną pracownicy urzędów pracy z całego województwa. Aż 21 pracowników WUP w Olsztynie i PUP otrzyma dyplom marszałka województwa warmińsko–mazurskiego, a 10 osobom marszałek Gustaw Marek Brzezin wręczy nagrody pieniężne. Podczas spotkania zostaną również wręczone Srebrne i Brązowe Medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Marszałek Gustaw Marek Brzezin uroczyście wręczy akty powołania nowym członkom Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy na kadencję 2016–2020. W konferencji udział wezmą przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, reprezentanci przedsiębiorstw, sektora nauki oraz instytucji otoczenia biznesu, a także organizacji pozarządowych, instytucji pomocy i integracji społecznej, jak również pracownicy publicznych służb zatrudnienia regionu Warmii i Mazur. Patronat nad wydarzeniem objęła „Gazeta Olsztyńska”.

Obchody Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia będą zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie już po raz szósty (2010, 2012-2016). W konferencji udział wezmą przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, reprezentanci przedsiębiorstw, sektora nauki oraz instytucji otoczenia biznesu, a także organizacji pozarządowych, instytucji pomocy i integracji społecznej, jak również pracownicy publicznych służb zatrudnienia Regionu Warmii i Mazur.

kraw

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB