Jak dostać pracę w agencji?

2016-03-14 09:27:24 (ost. akt: 2016-03-14 09:27:30)
Jak dostać pracę w agencji?

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podczas poszukiwań nowego mieszkania coraz częściej korzystamy z pomocy różnych agencji nieruchomości. Rynek obrotu domami i mieszkaniami wciąż się rozwija, dlatego warto się zastanowić nad podjęciem pracy w tej branży.

Wielu z was prawdopodobnie niejeden raz szukało mieszkania do wynajęcia. Najczęściej w takich wypadkach korzysta się z różnego rodzaju portali ogłoszeniowych. Coraz więcej osób skłania się jednak do korzystania z usług pośredników w obrocie nieruchomościami. W agencji pośredniczącej możemy znaleźć ofertę sprzedaży lub najmu. Pośrednik ma nam pomóc w znalezieniu i załatwieniu wszystkich formalności. Obydwie strony płacą pracownikowi agencji prowizję.

Jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami? Do 2008 roku należało zdać państwowy egzamin, który uprawniał do pracy na tym stanowisku. Obecnie należy posiadać wykształcenie wyższe i ukończyć studia podyplomowe w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami lub posiadać wykształcenie wyższe z zakresu gospodarki nieruchomościami. Należy też odbyć odpowiednio udokumentowaną praktykę. Trzeba również być osobą niekaraną. Zakres umiejętności i obowiązków wymaganych w pracy pośrednika w obrocie nieruchomościami określa ustawa o gospodarce nieruchomościami.

Osoba pracująca na tym stanowisku powinna: stosować przepisy prawa i standardy zawodowe, kierować się zasadami etyki zawodowej, czynności pośrednictwa wykonywać za szczególną starannością, kierować się zasadą ochrony interesów osób, na rzecz których wykonywane są czynności, posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i stale doskonalić kwalifikacje zawodowe.
Po zniesieniu konieczności zdawania egzaminu państwowego powstała Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami, będąca największą polską organizacją samorządu gospodarczego.

kraw

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB