Okulary od pracodawcy

2016-03-14 09:30:37 (ost. akt: 2016-03-16 08:21:20)
Okulary od pracodawcy

Autor zdjęcia: pixabay.com

Okulary korekcyjne to wydatek, który może pokryć nasz pracodawca. Wszystko zależy od tego ile czasu dziennie spędzamy przed komputerem w pracy.

Niezależnie od branży i stanowiska wielu z nas spędza godziny przed monitorami. Mimo nowoczesnych technologii wykorzystywanych podczas powstawania matryc, wciąż wielogodzinne wpatrywanie się w monitor negatywnie działa na nasz wzrok. Kiedy w takim wypadku możemy ubiegać się o dopłatę lub zwrot kosztów okularów korekcyjnych? Jeżeli chcemy zwrócić się o dofinansowanie okularów, to musimy posiadać zaświadczenie wystawione nam przez okulistę. Nie może być to zwykła wizyta. Tego typu dokument otrzymamy podczas okresowych badań pracowniczych — wstępnych, kontrolnych lub okresowych. Oczywiście dotyczy to osób, które w ramach swoich obowiązków służbowych muszą korzystać z komputera. Kolejnym warunkiem, jaki musimy spełnić jest czas pracy przed monitorem. Musi on wynosić minimum połowę dobowego czasu pracy, czyli w praktyce osiem godzin. Jeżeli pracujemy mniej niż określone godziny, to niestety dofinansowanie nam się nie należy.

Jeżeli chodzi o częstotliwość wymiany, to wszystko zależy od wewnętrznych regulaminów w naszej firmie. Jeżeli jednak poczujemy, że nasz wzrok stanowczo się pogorszyło od ostatnich badań i zakupu okularów, to możemy poprosić o skierowanie na nowe badania. Pracodawca powinien się na to zgodzić. Jeżeli badania wykażą, że potrzebujemy nowych szkieł korekcyjnych, to odpowiednie zaświadczenie wystawi nam okulista.

kraw

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB