Coraz mniej obawiamy się utraty pracy

2016-04-19 10:10:29 (ost. akt: 2016-04-19 10:13:45)
Coraz mniej obawiamy się utraty pracy

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: pixabay.com

1/4 Polaków zmieniła pracę w ciągu ostatniego półrocza. Główne powody to zamiar poprawy warunków zatrudnienia, osobista potrzeba odmiany oraz chęć pełnienia funkcji zarządczych. Co ciekawe, 43% z nas jest skłonnych wyjechać za granicę, jeżeli otrzyma dobrą ofertę pracy. To jednak nadal mniej niż średnia dla krajów europejskich.

Aż 21% Polaków, którzy zmienili w ubiegłym półroczu zatrudnienie, zrobiło to z powodu chęci odmiany. Tyle samo – dlatego, że chciało objąć nowe stanowisko i pełnić funkcje zarządcze. Nasza otwartość na zmianę pracy pozostaje niezmienna – wskaźnik mobilności wynosi 107 pkt. Wyższe wyniki osiągają jedynie Francuzi i Anglicy.

„43% Polaków w przypadku otrzymania dobrej oferty pracy jest skłonnych do zagranicznego wyjazdu. To nadal o 7% mniej niż średnia dla krajów europejskich. Daleko nam np. do Włochów czy Hiszpanów. Z kolei najmniejsze chęci na taki wyjazd wykazują w Europie Luksemburczycy i Czesi” – mówi Agnieszka Bulik, dyrektor ds. prawnych i public affairs z agencji pracy tymczasowej.

Odsetek osób, które szukają pracy, zmalał i wynosi 30%. Zmiana ta wynika głównie ze spadku liczby aktywnie poszukujących zatrudnienia (w ostatnim kwartale z 14% do 11%).

Na możliwości znalezienia nowego zatrudnienia patrzymy bardzo optymistycznie. Jak stwierdza ekspertka: „70% z nas uważa, że w razie utraty pracy znajdzie jakiekolwiek zatrudnienie w ciągu sześciu miesięcy, natomiast 69% – że dostanie w tym czasie pracę nie gorszą od obecnie wykonywanej”. Warto dodać, że o 6% zmalała liczba osób odczuwających lęk przed utratą zatrudnienia – zwolnień boi się 30% Polaków.


Źródło: infowire.pl

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hoho #1979087 | 81.190.*.* 20 kwi 2016 11:33

    Propaganda sukcesu jak za najlepszych czasów PRL, najwięcej Polaków zamieniło pracę na zmywak w UK , oto miara tego żałośnie kreowanego mitu o sukcesie ostatnich 25 lat. To pewnie z tego dobrobytu w tym naszym raju na ziemi liczba samobójstw gwałtownie rośnie do ponad 7000 rocznie SKUTECZNYCH i całej masy niezliczonych nieskutecznych, to więcej niż w wypadkach drogowych. To ponad 20 osób KAŻDEGO DNIA. Kiedy kilka osób zginie w wypadku autokaru, albo zawalonej kamienicy zginie choćby dwójka celebrytów z TVP to żałoba narodowa, odznaczenia za huczną śmierć , flagi opuszczone do połowy istna tragedia , a gdy każdego dnia 20 osób odbiera sobie życie upodlonych , upokorzonych do granic możliwości w tym kraju nikt larum nie robi, nikt na alarm nie bije , za to cudowne artykuliki jak to się garstce uprzywilejowanych cudownie żyje wokół budżetowego koryta . Śmiech na sali ... bo tylko śmiech na takie żałosne przedruki pozostał i trzyma przy życiu

    ! - + odpowiedz na ten komentarz