Zagraniczne kontrakty polskich firm

2016-04-25 07:33:11 (ost. akt: 2016-04-25 07:33:48)

Po raz ósmy w 50 polskich miastach odbędzie się Akademia Przedsiębiorczości. Tym razem tematem będzie możliwość ekspansji polskich firm na rynki zagraniczne. Warsztaty i szkolenia odbędą się już jutro w Olsztynie.

Zagraniczne kontrakty polskich firm

Autor zdjęcia: pixabay.com

Już jutro rusza kolejna edycja Akademii Przedsiębiorcy. Temat spotkania będzie: „Światowe rynki szeroko otwarte dla polskich przedsiębiorców”. Duże zainteresowanie w poprzednich latach zaowocowało nowymi pomysłami na warsztaty i prelekcje, które zrealizowane zostaną po raz ósmy. W czasie tegorocznych bezpłatnych warsztatów prowadzący będą chcieli zachęcić polskich przedsiębiorców do spojrzenia na swoją firmę pod kątem możliwości ekspansji na rynki zagraniczne. Kolejnym tematem podejmowanym podczas warsztatów będą możliwości wykorzystania najnowszych technologii dla rozwoju biznesu przedsiębiorców z Warmii i Mazur.

Powodów coraz większej ekspansji na zagraniczne rynki jest kilka. Kryzys na rynkach wschodnich skierował przedsiębiorców na Zachód, głównie do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, ale jednocześnie pozwolił dostrzec potencjał handlowy poza Unią Europejską. Eksploracja lokalnego rynku jest łatwiejsza logistycznie, ale też mocno konkurencyjna, za to korzyści wypływające z ekspansji na rynki międzynarodowe jest niezaprzeczalna. Przede wszystkim w dalszych rejonach, w niektórych branżach istnieje popyt, który polscy producenci mogliby zaspokoić. Można wskazać tu polskie słodycze czy nabiał w Chinach i krajach Azji Południowo-Wschodniej, towary luksusowe jak kosmetyki czy biżuteria na Bliskim Wschodzie.

Akademia Przedsiębiorcy w Olsztynie odbędzie się już jutro w Hotelu Warmińskim. Początek o godz. 09.30. Uczestnictwo w niej jesst bezpłatne. Zarejestrować można się an stronie internetowej: http://www.akademia-przedsiebiorcy.pl/


kraw

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB