Wirtualna tablica ogłoszeń

2010-11-10 12:53:22 (ost. akt: 2010-11-10 13:16:04)

Szukając zatrudnienia coraz chętniej korzystamy z wirtualnych ogłoszeń o pracę zawieszanych na internetowych portalach rekrutacyjnych. I najważniejszym kryterium, którym kierują się internauci jest lokalizacja. Dopiero potem wpisujemy w wyszukiwarkę interesujące nas stanowisko pracy.

Wirtualna tablica ogłoszeń

Autor zdjęcia: Dobrochna Bugiera

Co najczęściej wpisują w wyszukiwarkę internetową osoby poszukujące pracy?
Ano najpierw interesuje nas miejsce, czyli miasto lub region, a dopiero potem stanowisko czy charakter pracy. Dla blisko 30 proc. użytkowników internetu jest to czynnik decydujący o kliknięciu w dane ogłoszenie rekrutacyjne.
Kolejnym ważnym kryterium jest branża. Tym czynnikiem kierują się osoby, które zdobyły już doświadczenie w danej branży i dzięki temu mogą wybierać w większej liczbie ofert pracy.
Na ostatnim miejscu znalazł się szczebel w hierarchii firmy. To kryterium jest charakterystyczne dla osób, które chcą awansować lub pracują już na wysokich stanowiskach.Ważne są wymagania

Podczas czytania oferty aż 40 proc. internautów najpierw zapoznaje się z wymaganiami wobec kandydata. Następne w kolejności są obowiązki i na końcu charakterystyka (opis) firmy. Coraz częściej osoby poszukujące zatrudnienia przez internet zaglądają na portale tematyczne. Jednak wyłącznie z tego rodzaju serwisów korzysta 5 proc. użytkowników.Wabi nas... umowa
Co nas zachęca do odpowiadania na ogłoszenia? Najważniejsza dla Polaków jest umowa. Poszukującym pracy zależy na ustabilizowanej sytuacji życiowej i bezpieczeństwie. Dopiero potem są możliwości rozwoju i awansu w przyszłej pracy. Na kolejnym miejscu jest wynagrodzenie. 
Dużą popularnością cieszy się możliwość szkoleń w miejscu przyszłej pracy. Motywujące są też dodatkowe świadczenia, np. prywatny pakiet zdrowotny, wejściówki do teatru lub kina, karty wstępu do obiektów sportowych.
Najmniej zachęcają wyjazdy służbowe. Także możliwość pracy za granicą kiepsko motywuje do składania aplikacji.Zniechęca nas brak doświadczenia

Przede wszystkim brak doświadczenia zawodowego. Coraz więcej pracodawców stawia na wykwalifikowanych pracowników, co powoduje, że wymagają od kandydata minimum dwuletniego doświadczenia w danej branży. Nie każdy może się takim stażem wykazać.
Innym ważnym powodem zaniechania przesłania aplikacji jest zbyt niskie wynagrodzenie. Od razu odrzucamy oferty, które nie spełniają naszych wymagań finansowych. 
Także nieumiejętność posługiwania się językiem obcym, głównie angielskim, w miejscu zatrudnienia bardzo często przekreśla szansę na awans lub zmianę pracy na lepszą.
I wreszcie umowa — nieodpowiedni rodzaj umowy o pracę jest kwestią decydującą o braku odpowiedzi na ogłoszenie rekrutacyjne. 

kr Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB