Nie masz pomysłu na sylwestra? Idź do pracy

2019-12-13 19:21:19 (ost. akt: 2019-12-13 19:23:08)

Dla wielu osób sylwester to czas zabawy. Jednak są też tacy, którzy upatrują w tym niezwykłej okazji do zarobku. Do portfela może bowiem wpaść w ten dzień nawet trzy razy więcej pieniędzy niż zwykle.

Nie masz pomysłu na sylwestra? Idź do pracy

Autor zdjęcia: Pixabay

Marcelina i Stanisław są właśnie przykładem osób, które nie chcą spędzać końcówki roku na zabawie. Mają po 26 lat, a parą są od 3 lat. Poznali się w hotelu, w którym wspólnie pracowali.

Zatem wybór zajęcia na sylwestrową noc był raczej oczywisty – kelner, animator, hostessa, recepcjonista. Tyle że to nie oni piszą do pracodawców, ale pracodawcy do nich.

Jak przyznają w rozmowie z WP Kobieta, na swoje ogłoszenie otrzymali do tej pory odpowiedzi. Wstrzymują się jednak, żeby wybrać tę najbardziej opłacalną ofertę. Najniższa stawka, jaką im zaproponowano to 30 zł/h, a najwyższa – 100 zł/h. Jak podkreślają, w ciągu nocy mogą zarobić więc nawet 1000 zł, czyli tyle, ile sami musieliby wydać na zabawę na takim balu.

Jak zauważa socjolog Łukasz Mazurkiewicz, pojawiło się nowe zjawisko, które polega na „pędzie do pracy”. I praca sylwestrowa może się w to wpisywać. Podkreśla, że to teraz chęć zdobycia doświadczeń zawodowych i zarobkowych znajduje się u młodych ludzi na pierwszym miejscu. Zatem student to teraz niekoniecznie imprezowicz. Teraz to przede wszystkim pracownik.
Źródło: WP KobietaCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. obywatel #2835064 | 176.221.*.* 13 gru 2019 20:02

    A co te pieniądze są w tych czasach warte? Nie warto się poświęcać. Praca to już w ogóle tarci na znaczeniu,

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)