-
Jeśli w pracy głównie siedzisz, powinieneś co najmniej godzinę poświęcać na ruch. Do takich wniosków doszli naukowcy. Godzina aktywności w ciągu dnia pomoże zminimalizować ryzyko wystąpienia wielu groźnych chorób.
-
Nie tylko uczniowie i studenci mogą kształcić się za granicą. Z zagranicznych wyjazdów edukacyjnych korzystają również absolwenci rozpoczynający pracę, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.
-
Jak myślisz, co sprawia, że CV jest skuteczne? Długie doświadczenie, dużo umiejętności, a może czytelny układ? Oczywiście, wszystkie trzy elementy są ważne. Ale to nie one decydują o skuteczności CV. W CV najważniejsze jest przedstawienie Twoich kompetencji.
-
Podczas rozmów kwalifikacyjnych często dziwimy się, że pracodawcy poszukują osób świeżo po studiach, za to z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. Niby niemożliwe, ale coraz więcej osób może się tym poszczycić. Wystarczy jeszcze na studiach wybrać się na praktyki.
-
Umiejętność dobrego gospodarowania czasem jest szczególnie ważna dla menedżerów, gdyż może przyczynić się do osiągnięcia lepszych wyników w pracy. Warto więc tę umiejętność posiąść.
-
Zakończył się wojewódzki etap XIV „Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych”.
-
W zeszłym roku o ponad 1 mln 300 tys. złotych wzrosła kwota niewypłaconych wynagrodzeń w zakładach pracy Warmii i Mazur. Wzrosła także liczba pracowników, którzy nie otrzymali pensji lub otrzymali ją z opóźnieniem.
-
Może się zdarzyć, że szef zechce nam powierzyć inne obowiązki, podwyższyć lub obniżyć pobory. Czy ma obowiązek konsultowania z pracownikiem wszelkich istotnych zmian?
-
Narzekamy, że za mało zarabiamy i całymi latami przymierzamy się do rozmowy z szefem o podwyżce. A zamiast siedzieć, warto od razu przystąpić do dzieła. Co prawda, rozmowa o pieniądzach bywa krępująca, ale w tym przypadku chodzi przecież o lepsze zarobki i samoocenę.
-
Zwyciężczynią etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy“ została Patrycja Brozio z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie. Warto odnotować, że pani Patrycja zdobyła 34 punkty na 35 możliwych.