Jak nie wypalić się w pracy?

2016-05-02 08:37:37 (ost. akt: 2016-05-02 09:49:02)
Jak nie wypalić się w pracy?

Autor zdjęcia: pixabay.com

Chyba każdy w swoim życiu czuł się wypalony zawodowo. Większość naszego czasu spędzamy w pracy, dlatego też nie trudno o taki stan. Jak go przezwyciężyć?

Pracujesz na odpowiedzialnym stanowisku? Nie narzekasz na swoje zarobki? Możesz z czystym sumieniem powiedzieć, że lubisz swoją pracę? Jeżeli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco, to musisz uważać na wypalenie zawodowe. Osoby pracujące na odpowiedzialnych stanowiskach bardzo rzadko zostawiają pracę po wyjściu z biura. W drodze do domu przeglądają maile na swoim smartfonie, a po wejściu do niego najczęściej nie wyłączają służbowej komórki.

Podobnie ma się z osobami pracującymi na kreatywnych stanowiskach. Nie da się po prostu wyłączyć myślenia o pracy. Takie zajęcia angażują tak naprawdę całą dobę. Dlatego też prowadzi to to zmęczenia psychicznego i fizycznego. W takim stanie łatwo o poczucie wypalenia zawodowego.

Taki stan musi odbić się na życiu osobistym. Osoby, które nie potrafią oddzielić pracy od życia rodzinnego bardzo często generują konflikty. Problemy poza pracą wpływają natomiast na efektywność podczas wykonywania obowiązków. Napięcia te następnie przenoszone są do sfery prywatnej. Jak widać wypalenie to nie tylko problem w naszej pracy, ale także w domu. Jak sobie poradzić z tym stanem? Na pewno powinniśmy porozmawiać o tym z najbliższymi. Taka rozmowa pomoże oczyścić atmosferę, ale także może pomóc w znalezieniu rozwiązania sytuacji.

Możemy również porozmawiać z przełożonymi i poprosić o jakieś ciekawe i nowe zadanie. To może pomóc nam przezwyciężeniu wypalenia. Jeżeli jednak nic nie jest w stanie zmienić naszego nastawienia, to ostatecznością jest znalezienie nowej pracy.

kraw


Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rozczarowana #2301045 | 176.221.*.* 4 sie 2017 09:35

    To nie jest artykuł o tym jak się nie wypalić w pracy. Jest o tym jak dochodzi do wypalenia oraz o tym, że nie można się tego pozbyć.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz