Odpowiedni ubiór pomaga w karierze

2011-02-01 14:58:22 (ost. akt: 2011-02-01 14:59:20)

Wygląd i język ciała mogą pomóc dostać się na szczyty. Mogą też sprawić, że będziesz dalej tkwił tam, gdzie jesteś. Pamiętaj — masz tylko cztery sekundy na zrobienie dobrego wrażenia.

Odpowiedni ubiór pomaga w karierze

Autor zdjęcia: Dobrochna Bugiera

Wszyscy o tym wiemy — ocena pojawia się w ciągu pierwszych kilku sekund pierwszego spotkania. Co więcej, to pierwsze wrażenie jest przechowywane i stosowane jako kryterium oceny podczas wszystkich następnych spotkań z daną osobą. Bez względu na to, jakie miałoby być to pierwsze wrażenie, powinieneś wywierać je świadomie.

Z elegancją na szczyt
Na początek coś dla pań: nigdy nie noś w pracy prowokującego stroju. Bluzki i koszulki z głębokimi dekoltami są w pracy niedopuszczalne, tak samo jak spódniczki mini. W życiu zawodowym są dowodem nieprofesjonalnego zachowania i braku powagi.
Możesz wierzyć lub nie, lecz jeśli nosisz drogi pierścionek, a zamierzasz spotkać się w interesach z kobietą, to lepiej go zdejmij i włóż zamiast niego obrączkę. Twoje zyski spadną, jeśli twój pierścionek będzie większy od pierścionka klientki, z którą rozmawiasz.

Paznokcie i makijaż
Zbyt długie paznokcie są źle odbierane zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Na miejscu natomiast jest delikatny makijaż. Zasada jest prosta: im bardziej naturalnie wyglądasz, tym lepiej.
Niedopuszczalna jest zbyt duża torebka. Nigdy nie noś takiej torebki na spotkania, podczas których liczyć się będzie twoja wiarygodność. W przeciwnym razie będziesz wyglądać na osobę niezorganizowaną. Noś w torebce tylko te rzeczy, które będą ci potrzebne w ciągu dnia, inne zaś mogą zostać w samochodzie lub na twoim biurku.

Męskie sprawy
Teraz panowie — jeśli nosisz brodę, powinieneś ją zgolić, chyba że coś zakrywa (np. bliznę). Żaden spośród stu najlepszych handlowców nie nosi brody. Jeśli nosisz wąsy, spytaj o zdanie na ich temat kilkoro kobiet i mężczyzn. Niektórzy mężczyźni lepiej wyglądają z wąsami, lecz ogólnie zarost obniża wiarygodność.
Włosy wystające z nosa lub uszu mogą wzbudzać negatywne odczucia. Jeśli posiadasz takowe, wytnij je i dbaj o to, by przycinać je regularnie.
Nie jest wskazana męska fryzura sięgająca niżej karku. Musisz zdecydować, co jest dla ciebie ważniejsze — zrobienie wspaniałego pierwszego wrażenia czy długie włosy.

Dobrze wiedzieć
• W świecie biznesu nie ma miejsca na ekstrawagancję. Ubieraj się podobnie jak twoi klienci i partnerzy w interesach. To wróży powodzenie w interesach. Jeśli spotykasz się z osobą konserwatywną, ubieraj się bardziej konserwatywnie. Jeśli spędzasz dużo czasu z klientami swobodnie ubranymi, powinieneś ubierać się jeszcze swobodniej.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB