Zbuduj swoje CV z puzzli

2017-04-03 15:51:42 (ost. akt: 2017-04-03 15:51:55)
Zbuduj swoje CV z puzzli

Autor zdjęcia: Pixabay

Temat ten powraca w momencie, kiedy tracimy pracę lub wyruszamy w poszukiwaniu lepszej. O popularnym CV niby wszystko wiemy. Czy jednak naprawdę? Warto podejść świeżym okiem do tematu, aby pozytywnie zaskoczyć swojego przyszłego pracodawcę.

I znowu muszę przygotować to nieszczęsne CV… Wielu z nas nurtuje to pytanie w momencie utraty pracy lub wówczas, kiedy chcemy znaleźć coś lepszego. Jak wiadomo CV rządzi się swoimi prawami. Powinno zawierać podstawowe dane o nas: imię, nazwisko, adres, telefon, e-mail, wykształcenie, doświadczenie zawodowe, odbyte kursy oraz szkolenia. Oprócz tego stopień znajomości języków obcych, dodatkowe umiejętności i zainteresowania. Ten ostatni punkt jest często przez nas ignorowany lub traktowany pobieżnie. A warto pochwalić się przed pracodawcą swoim hobby, szczególnie, jeżeli jest ono oryginalne. Może nasz przyszły szef ma podobne?

Czy podczas przygotowywania CV możemy pozwolić sobie na oryginalność? Oczywiście nie wszędzie, bo każde stanowisko rządzi się swoimi prawami. Są jednak zawody, w których kreatywność oraz oryginalność są w cenie. Projektant, plastyk, artysta, dziennikarz, czy nawet menadżer to profesje, w których możemy pozwolić sobie na coś nowatorskiego. W końcu pracodawca będzie od nas tego wymagał. Pośród oryginalnych CV są takie, które potrafią zaskoczyć niejednego doświadczonego pracodawcę. Są to dokumenty przygotowane w formie komiksu, puzzli, artykułu prasowego, wyrwanej kartki z zeszytu czy przypominające profil na facebooku.

Atrakcyjną i innowacyjną formą autoprezentacji może być również video CV. To krótki kilkuminutowy film przedstawiający osobę starająca się o pracę, gdzie ukazane jest jej doświadczenie, oraz pasje. Może być on doskonałym uzupełnieniem CV tradycyjnego. Co ciekawe, w internecie można natknąć się na podania o pracę nawet w formie… kubka do kawy.

Czegokolwiek byśmy nie wymyślili, nasze CV powinno zawierać niezbędne informacje oraz być wykonane estetycznie. Nawet najbardziej szalone podanie o pracę jest dokumentem, który dostarcza pracodawcy informacji o nas samych.Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB