Imprezy integracyjne najlepszą motywacją

2011-05-18 13:10:24 (ost. akt: 2011-05-18 13:14:04)

Integracja pracowników to problem wielu firm, zwłaszcza tych, w których zatrudnieni są młodzi ludzie. W zadaniach indywidualnych sprawdzają się oni świetnie, problem pojawia się, gdy trzeba pracować zespołowo.

Imprezy integracyjne najlepszą motywacją

Autor zdjęcia: Dobrochna Bugiera

Jeśli firma planuje duży projekt, wymagający kooperacji wielu osób, warto podjąć działania mające na celu zbudowanie zespołu. Imprezy integracyjne są doskonałym sposobem na motywację podwładnych. Pozwalają na wzmocnienie więzi między szefem i zespołem oraz pomiędzy pracownikami. Firmy nie powinny zapominać, że ich największy potencjał tkwi właśnie w ludziach. To od dobrze wykształconych, zmotywowanych i lojalnych pracowników zależą zyski firmy, a co za tym idzie, jej ugruntowana pozycja na rynku. Warto zadbać o zatrzymanie najlepszych ludzi. Skutecznym narzędziem motywacyjnym jest dobrze zorganizowany event o charakterze integracyjnym. Imprezy mające na celu budowanie zespołu, czyli tzw. teambuilding opierają się głównie na zadaniach zespołowych i współpracy w grupie. Taki wyjazd pomoże zmotywować uczestników do wydajniejszej pracy w przyszłości, poprawi wizerunek firmy jak również wzmocni relacje biznesowe.

Wracają z energią do pracy

Coraz więcej firm wykracza poza standardowe pomysły na zapewnienie pracownikom rozrywki poza godzinami pracy. Sposobem na umocnienie relacji wewnątrz firmy są ciekawe wyjazdy na wycieczki krajowe i zagraniczne, bogate w mnóstwo przygód, które na długo pozostają w pamięci ich uczestników. Taka forma spędzenia czasu pozwala też na poznanie cech charakteru pracownika, których nie ujawniają się podczas codziennych służbowych obowiązków.
Entuzjastom wycieczek górskich proponowane są wyjazdy narciarskie, a osobom bardziej wymagającym — sporty ekstremalne w niecodziennych miejscach. Im bardziej oryginalny pomysł, tym lepiej zapada w pamięć. Popularne są takie atrakcje, jak jazda na quadach, wspinaczki linowe czy szkoły przetrwania gdzieś w puszczy, a także różnego rodzaju wyścigi, mecze piłkarskie czy regaty. Po takiej dawce emocji pracownicy chętniej podejmują się zadań służbowych, także tych, które wymagają współpracy większej ilości osób. Podwładni są bardziej skuteczni i zadowoleni z wykonywanej pracy, a kierownictwo zyskuje zgraną ekipę.

Rajdy i wspólne gotowanie

Podobną rolę spełniają na przykład szkolenia outdoorowe, które pomagają w osiągnięciu takich celów jak integracja grupy, budowanie lojalności wobec firmy, identyfikacja ról w zespole, nauka przez doświadczenie, pokonanie własnych słabości czy też efektywne rozwiązywanie problemów. Może to być np. kulig, ognisko, gry komunikacyjne, rajdy. Szkolenia indoor to na przykład warsztaty kulinarne, fotograficzne, wieczory przy slajdach. Wspólne spędzanie czasu podczas zajęć nie związanych z branżą to też okazja do zdystansowania się od normalnej pracy i zdobycia nowych umiejętności.
Anna Banaszkiewicz

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Marcin #2176999 | 83.11.*.* 8 lut 2017 00:52

    proponuje poczytać o http://www.vat.pl

    ! - + odpowiedz na ten komentarz