Bez konta w social media nie będziesz mógł aplikować o pracę?

2016-12-01 15:00:09 (ost. akt: 2016-12-01 15:22:32)
Bez konta w social media nie będziesz mógł aplikować o pracę?

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: freestock.org

Bazy danych o kandydatach do pracy aktualizowane za pośrednictwem ich profilów społecznościowych, składanie aplikacji ograniczające się do jednego kliknięcia, nowe CV, wysyłane nie na początku procesu rekrutacyjnego, ale w jego końcowej fazie – tak właśnie może wyglądać przyszłość rekrutacji. Wszystko dzięki rozwojowi nowoczesnych systemów rekrutacyjnych i mediów społecznościowych.

Coraz więcej firm i agencji rekrutacyjnych korzysta z systemów śledzenia aplikacji (applicant tracking system, ATS). Pozwalają one gromadzić i porządkować dane o kandydatach do pracy, co znacząco upraszcza proces rekrutacyjny. W niedalekiej przyszłości systemy te będą ściśle zintegrowane z profilami kandydatów w mediach społecznościowych. Informacje o nas oraz naszej karierze zawodowej, które umieszczamy i zmieniamy w social media, będą dzięki temu na bieżąco aktualizowane w bazach danych ATS. Dla rekruterów będzie to ogromne ułatwienie, które sprawi, że problem znajdowania kandydatów zostanie właściwie wyeliminowany.

To jednak nie jedyna ważna zmiana, której należy się spodziewać w przyszłości. Aby zachęcić kandydatów do brania udziału w rekrutacjach, składanie aplikacji zostanie ograniczone do jednego kliknięcia. Wszelkie informacje o potencjalnym pracowniku, które są potrzebne firmie na początku procesu rekrutacyjnego, będą umieszczone na profilu społecznościowym kandydata. Rekruter będzie miał do nich dostęp za pośrednictwem ATS.

Jak zauważa Piotr Mazurkiewicz, partner w firmie zajmującej się zarządzaniem zasobami ludzkimi: „CV może nie zniknie, ale zostanie zmienione. Być może kandydat będzie proszony o nie pod koniec procesu. Będzie to jednak CV dłuższe i inne niż to, które obserwujemy dzisiaj. Będzie bardziej informowało o projektach czy sukcesach zawodowych kandydata – tym, czym nie chwali się on od razu przed wszystkimi na swoim profilu zawodowym, ale co chce zostawić na ostatni etap rekrutacji”.


infowire.pl

Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Olin #2125446 | 46.112.*.* 2 gru 2016 09:12

    Nikt nie będzie mnie zmuszał do poddania się inwigilacji!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. bezsens #2125428 | 46.113.*.* 2 gru 2016 08:38

    dyskryminacja osób nie majacych kompa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz