HR, czyli kadrowiec

2013-10-29 11:46:41 (ost. akt: 2013-10-29 11:46:41)

Szukasz doświadczonego, wykwalifikowanego pracownika? A może bezskutecznie poszukujesz zatrudnienia i pomimo że CV pęka w szwach, nie dzwonią telefony od firm, w których złożyłeś dokumenty rekrutacyjne? W jednym i drugim przypadku warto skorzystać z profesjonalnych usług HR.

HR, czyli kadrowiec

Autor zdjęcia: Sxc.hu

Pod obco brzmiącą nazwą HR (z ang. human resources — zarządzanie zasobami ludzkimi) mógłby się kryć swojsko brzmiący kadrowiec. Jednak specjalista HR to ktoś więcej — osoba, która potrafi wyjść naprzeciw potrzebom firmy szukającej pracownika i znaleźć idealnego kandydata. Wielkie przedsiębiorstwa zwykle mają w swoich strukturach całe działy HR, zajmujące się rekrutacją pracowników i przyporządkowywaniem ich do poszczególnych działów. Jednak większość małych i średnich przedsiębiorstw raczej nie może pozwolić sobie na tworzenie osobnych działów. To właśnie z myślą o nich powstają firmy, które zajmują się świadczeniem usług HR na zasadach outsourcingu.

Za pracodawców
Usługi HR to także doskonałe rozwiązanie dla pracodawców, którzy nie maja czasu na prowadzenie rozmów rekrutacyjnych lub nie mają w tym doświadczenia. Specjalista HR zrobi to za nich.
Zewnętrzny rekruter doskonale zna potrzeby firmy, która go wynajęła, a jednocześnie jest dobrym psychologiem i wykryje każde niedomówienie czy przekłamanie w CV.

Na wysokim poziomie
Usługi HR przydadzą się szczególnie tym firmom, w których jest duża rotacja pracowników, a kadra zarządzająca nie radzi sobie z rekrutacją. Powierzając to zadanie firmie zewnętrznej będą mieli pewność, że do pracy stawią się osoby zmotywowane, sprawdzone, które przeszły przez sito rekrutacji, testów i rozmów wstępnych.
Warto więc skorzystać z usług HR, bez względu na to, czy firma szuka pracowników etatowych, sezonowych, czy tylko na zastępstwo. abc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB